Запитання
Як вплинув на клієнтів перехід банку на нове покоління системи електронних платежів з 1 квітня 2023 року? Що таке СЕП 4.0?
Відповідь
Вже з 1 квітня 2023 року НБУ здійснив перехід на нове покоління системи електронних платежів (СЕП 4.0) на базі міжнародного стандарту ISO 20022. Цей стандарт використовується у багатьох країнах світу, а в Європі — це взагалі основа всіх платіжних систем. Таким чином, ви відчули деякі зміни під час здійснення платежів у гривні між банками України. Але це зміни на краще =), хоч для декого може й непомітні.
Основний апгрейд відбувся "під капотом". Ви, як і раніше, зможете здійснювати платежі в гривні в інші банки, але тепер ще зручніше. Тож, пропонуємо розглянути зміни детальніше.
Зміна перша. Платежі відправляються та зараховуються миттєво та цілодобово та ще й з підвищеним рівнем безпеки. Перегляньте статті про здійснення платежів через наші дистанційні канали:
Зміна друга. Оновлено форми платіжних інструкцій згідно до міжнародних стандартів — в Sense SuperApp та збільшено розмір введення символів в полях:
- "Отримувач" — з 38 до 140 символів;
- "ЄДРПОУ/ІПН отримувача" — з 10 до 35 символів, а також можна вводити не тільки цифри, а й букви;
- "Призначення платежу" — з 160 до 420 символів.
Зміна третя. Змінено вимоги до заповнення платіжок, що дають можливість відправки платежів для будь-яких ситуацій, а також забезпечують їх надійність. Основні вимоги стосуються поля "ЄДРПОУ/ІПН отримувача". Що ж це за вимоги, покажемо в залежності від отримувача:
- отримувач юридична особа або ФОП — в поле "ЄДРПОУ/ІПН" потрібно ввести код ЮО або РНОКПП ФОП без пробілів. Якщо юридичній особі не присвоєно код ЄДРПОУ, то можна вказати дев'ять нулів (000000000);
- отримувач фізична особа — в поле "ЄДРПОУ/ІПН" потрібно ввести РНОКПП отримувача без пробілів. У разі відсутності РНОКПП:
▪ у отримувача-резидента (відмовився через релігійні переконання) — можна вказати номер та серію паспорта або ID-картки;
▪ у отримувача-нерезидента — можна вказати 000000000.
І як виняток, тільки якщо у вас дійсно немає інформації про РНОКПП отримувача — можна вказати 99999.
Дякуємо, що залишаєтесь з нами! Стаємо кращими саме для вас!
Корисні статті
Які строки отримання і відправки платежів в гривні між банками?
Коментарі
Коментарів: 2
Поставте затосунок "Дія" на мобільний пристрій і знайдіть там картку платника податків -- слово "ІПН/ІНН" там не знайдете.
Треба використовувати правильні терміни, також у вашій базі знань є стаття «Що таке "РНОКПП"? Чим він відрізняється від "ІПН"?», на яку можна посилатися й розшифрувати що таке РНОКПП.
Максиме, дякую, що звернули увагу. Дійсно вже варто використовувати термін РНОКПП, замість звичного для клієнтів ІПН. В статтю внесено правки, враховуючи ваші побажання.
Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.