Як відбувається виплата погашення та купонів (відсотків) за ОВДП?

Запитання

Як відбувається виплата погашення та купонів (відсотків) за ОВДП? Які строки отримання погашення та купонів (відсотків) за ОВДП?

Відповідь

Виплата купонів або погашення за ОВДП відбувається:

 • Протягом трьох робочих днів з моменту отримання коштів від Міністерства Фінансів, але на практиці виплата відбувається день у день (в дату виплати купону або погашення), зазвичай після 17:00.
 • На активний картковий або поточний рахунок у відповідній валюті:
  ОВДП куплені в Sense SuperApp — виплата буде на рахунок, з якого ви здійснювали оплату облігації під час купівлі. Якщо цей рахунок неактивний — виплата здійснюється на інший активний рахунок (в т.ч. на картку Cameleon, якщо вона без кредитного ліміту).
  ОВДП куплені в Дії — виплата буде на картку єПідтримка, яка була вказана під час покупки. Якщо цей рахунок вже закритий, його необхідно змінити на інший активний рахунок. Якщо ви завчасно не звернетесь для його зміни — ми обов'язково вам повідомимо про таку необхідність.

Додаткові особливості:

 • Продаж та купівля облігацій, за якими запланована виплата, стає недоступною для продажу/покупки в Sense SuperApp та Дії:
  ▪ ОВДП у доларах — за дві доби до виплати. Наприклад, виплата ОВДП 6 квітня, то вже 4 та 5 квітня купити/продати її неможливо. Водночас, якщо придбати ОВДП навіть 3 квітня, то у найближчу дату виплати 6 квітня ви отримаєте виплату купону/погашення;
  ОВДП у гривні — за добу до виплати. Наприклад, виплата 6 квітня, то вже 5 квітня купити/продати її недоступно. В той же час, якщо придбати ОВДП навіть 4 квітня, то у найближчу дату виплати 6 квітня ви отримаєте виплату купону/погашення.
 • У день виплати купону ОВДП вже стає доступною для покупки/продажу, але поточну виплату купону в цей день ви вже не отримаєте (виплата буде з наступного купону).
 • В дату погашення ОВДП придбані облігації перестають відображатись в Sense о 09:00, а виплата коштів відбувається до 17:00.

Корисні статті

Переглянути деталі та список ОВДП в Sense SuperApp

Сформувати виписку про стан рахунку в цінних паперах в Sense SuperApp

Чи була ця стаття корисною?
32 з 32 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.