Як призупинити оплату за іпотекою в період дії воєнного стану згідно з ЗУ 2823-IX?

Запитання

Як призупинити сплату за іпотечним кредитом у період дії воєнного стану в Україні? Як призупинити платежі за іпотекою згідно з ЗУ 2823-IX?

Умова

Виключно для іпотечних кредитів.

Відповідь

У період дії воєнного стану та протягом 90 днів після його скасування ви маєте право призупинити сплату основної суми боргу, процентів, комісій та інших платежів за іпотечним кредитом згідно з ЗУ № 2823-IX. 

Предметом забезпечення за таким договором має виступати житлове нерухоме майно (квартира, інше житлове приміщення в будівлі, приватний житловий будинок, садовий або дачний будинок, об’єкт незавершеного житлового будівництва), яке відповідає одній з категорій.

Категорія 1. Майно розташоване на території ведення активних бойових дій.

Вимоги до стану житла відсутні (пошкоджено, знищено або ні).

Щоб призупинити сплату платежів, надайте в банк заяву (подається особою, на яку оформлено кредитний договір, або її представником за довіреністю) одним із способів:

  • в паперовій формі — зверніться у відділення банку або надішліть поштою рекомендованим листом Голові Правління за адресою: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100 (номер телефону отримувача 044 494 01 01);
  • в електронній формі — підпишіть заяву КЕПом та надішліть на електронну адресу ccd@sensebank.com.ua. Сканкопії документів мають бути чіткими, не обрізаними, видно всі дані, печатки, підписи. 

Розгляд звернення відбувається протягом 30 календарних днів. Відповідь буде надано поштою за адресою реєстрації або в смс.  У разі позитивного розгляду ви звільняєтесь від сплати за кредитом з наступного робочого дня за днем отримання банком заяви. 

Умови відновлення платежів та у яких випадках потрібно інформувати банк — дивиться в статті "Умови відновлювання сплати за іпотечним кредитом згідно з ЗУ 2823-IX".

Категорія 2. Майно розташовано будь-де на території України, окрім території ведення активних бойових дій.

Вимоги до стану житла —  пошкоджено (може бути відновлено виключно шляхом капітального ремонту чи реконструкції) або знищено (відновлення є неможливим або економічно недоцільним) внаслідок збройної агресії. 

До виконання Кабінетом Міністрів України зобов'язань згідно із Законом, а саме — визначення списку документів, що підтверджує пошкодження або знищення майна, подібні звернення тимчасово не приймаються. 

 

Після завершення дії воєнного стану ви можете додатково подати звернення на анулювання кредиту, якщо це було єдиним житлом та воно знищене внаслідок збройної агресії. 

Корисні статті

Умови відновлювання сплати за іпотечним кредитом згідно з ЗУ 2823-IX

Як анулювати борг за іпотекою та автокредитом після скасування воєнного стану згідно з ЗУ № 2823-IX

Чи була ця стаття корисною?
2 з 2 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.