Умови відновлювання сплати за іпотечним кредитом згідно з ЗУ 2823-IX

Запитання

Як відновлюються платежі після їх призупинення за іпотекою? Як відновлюється сплата за іпотекою згідно з ЗУ № 2823-IX? Про що потрібно повідомити банк до відновлення платежу за іпотекою?

Відповідь

Після призупинення сплати за іпотечним кредитом в період дії воєнного стану згідно з ЗУ № 2823-IX відновлення платежів відбувається за однією із умов:

Умова 1. По закінченню 90 днів після скасування дії воєнного стану. Відновлюється платіж за  графіком. Додатково з першим відновленим платежем потрібно сплатити призупинені нарахування за період з 24 лютого 2022 року до дати відновлення сплати, а саме:

  • суму несплаченого основного боргу (тіло кредиту) — якщо ви раніше підтверджували документально знищення або пошкодження майна;
  • суму несплаченого основного боргу (тіло кредиту), суму нарахованих та несплачених відсотків, комісій та інших нарахувань — у разі відсутності документального підтвердження знищення або пошкодження майна впродовж дії воєнного стану та протягом 90 днів після його скасування.

Умова 2. Територія, на якій знаходиться нерухоме майно, виключена з переліку територій активних бойових дій. Ви маєте надати в банк підтвердні документи про пошкодження або знищення майна протягом 90 днів з дати виключення території. В іншому випадку банк відновить платіж за графіком. Додатково з першим відновленим платежем потрібно оплатити суму несплаченого основного боргу (тіло кредиту), суму нарахованих та несплачених відсотків, комісій та інших нарахувань за період з 24 лютого 2022 року до дати відновлення сплати.

Умова 3. Ви отримали компенсацію від держави за пошкоджене або знищене майно. Відновлюється платіж за графіком з дня отримання компенсації, але не пізніше ніж через 180 днів після скасування воєнного стану. Додатково з першим відновленим платежем потрібно сплатити призупинені платежі за основною сумою боргу (тіло кредиту) за період з 24 лютого 2022 року до дати відновлення сплати. Нараховані та несплачені відсотки і комісії — не сплачуються.

Про факт отримання компенсації ви маєте повідомити банк впродовж 10 робочих днів з дня її отримання шляхом звернення у відділення банку або до Контакт-центру за номером 0800 50 20 50.
У разі неповідомлення у встановлений строк — сплата нарахованих відсотків за кредитом утримується у подвійному розмірі за період такого прострочення.

Корисні статті

Які умови та особливості отримання компенсації за програмою єВідновлення?

Як призупинити оплату за іпотекою в період дії воєнного стану згідно з ЗУ 2823-IX?

Як анулювати борг за іпотекою та автокредитом після скасування воєнного стану згідно з ЗУ № 2823-IX?

Чи була ця стаття корисною?
1 з 1 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.