Індивідуальна пропозиція. Погашення кредиту та кредитної картки із прощенням боргу в розстрочку

Завдання

Дізнатися процедуру отримання погашення кредиту та кредитної картки із частковим прощенням боргу у розстрочку. Погашення заборгованості частково клієнтом і частково банком. Погасити заборгованість частково, якщо є пропозиція від банку. Реструктуризувати діючий кредит або кредитну картку з пільговим періодом.

Умова

Рішення

Для вас банк сформував пропозицію програми погашення кредитного боргу одним із способів:

 • Сплатити частину боргу одразу в застосунку Sense SuperApp, а інша частина боргу буде прощена банком — ознайомтесь з умовами оформлення у статті "Індивідуальна пропозиція. Процедура отримання погашення кредиту та кредитної картки із частковим прощенням боргу";
 • Сплатити частину боргу протягом декількох місяців у розстрочку (під 0,01% річних), а залишок боргу буде прощено банком. Можливі такі варіанти пропозиції погашення кредитної заборгованості, які дозволяють внести:
  55% за 6 місяців, а 45% буде прощено банком;
  ▪ 60% за 12 місяців, а 40% буде прощено банком;
  ▪ 65% за 18 або 24 місяці, а 35% буде прощено банком.

Строк дії пропозиції обмежений, переглянути його можна в деталях акції в Sense SuperApp. 

Щоб скористатися пропозицією та отримати прощення частини боргу, а залишок боргу виплатити у розстрочку, виконайте кроки нижче. 

Крок 1. Оформіть реструктуризацію діючого кредиту або кредитної картки з прощенням боргу та виконайте умови. Для цього: 

 1. Серед запропонованих, оберіть зручний варіант погашення заборгованості у розстрочку за 6, 12, 18 або 24 місяці, скориставшись пропозицією в Sense SuperApp. Таким чином буде закрито діючий кредитний продукт та оформлено новий кредит на загальну суму боргу старого кредиту або картки з встановленням наступних пільгових умов:
  ▪ відсоткова ставка — 0,01% річних;
  ▪ розстрочка виплати суми боргу за 6, 12, 18 або 24 місяці, в залежності від вибраних вами умов — тобто без щомісячної комісії на період розстрочки (після закінчення періоду розстрочки нараховується щомісячна комісія згідно до вибраних умов);
  ▪ строк —120 місяців.
 2. За період розстрочки погасіть всю суму заборгованості, яка визначена умовами прощення для вас, дотримуючись таких правил:
  ▪ щомісячний платіж повинен бути не менше суми мінімального платежу за графіком;
  ▪ платіж необхідно вносити щомісяця, до дати платежу за графіком, не допускаючи його прострочення. 
  Наприклад, загальний борг за кредитом 100 000 грн. Ви оформили погашення з прощенням боргу у розстрочку на 6 місяців, де 55 000 грн необхідно сплатити за 6 місяців, а 45 000 грн буде прощено банком. Оформлюється реструктуризація старого кредиту у новий на 100 000 грн, строком на 120 місяців з мінімальним платежем 2 262,5 грн. Щоб отримати прощення, вам необхідно погасити свою частину боргу 55 000 грн за 6 місяців будь-якими сумами, але вносити щомісяця не менше 2 262,5 грн до дати платежу за графіком, не допускаючи прострочення платежу. 
 3. Очікуйте смс з підтвердженням виконання умов упродовж 10 днів після погашення зазначеної суми заборгованості. Після отримання смс — перейдіть до кроку 2. 

Якщо сплачено повну суму прощення достроково — процедура прощення почнеться вже з наступної дати платежу за графіком, чекати закінчення пільгового періоду не потрібно. Наприклад, договір з прощенням оформлено із погашенням боргу у розстрочку за 12 місяців, а суму сплачено за 5 місяців. Процедура прощення почнеться вже з наступної дати погашення за графіком, тобто у шостому місяці.

У разі невиконання умов для прощення боргу (якщо за період дії розстрочки не внесено всю суму боргу для прощення або прострочено платіж за графіком хоча б на один день) — процедура прощення не застосовується і необхідно виконувати платежі за кредитом реструктуризації, який оформлено строком на 120 місяців. За яким, після закінчення періоду розстрочки буде нараховуватись щомісячна комісія у розмірі:
з 7 по 120 місяць (якщо розстрочка на 6 місяців) — 1,5%;
з 13 по 120 місяць (якщо розстрочка на 12 місяців) — 2%;
з 19 по 120 місяць (якщо розстрочка на 18 місяців) — 2,7%;
з 25 по 120 місяць (якщо розстрочка на 24 місяці) — 3,5%.

Крок 2. Ви вже виконали умови для прощення боргу та отримали підтвердження в смс від банку:

 1. Більше не поповнюйте рахунок коштами, навіть якщо бачите суму заборгованості в Sense SuperApp або отримали PUSH-повідомлення про платіж — цю суму боргу буде прощено.
 2. Банк готує довідку про умови прощення боргу протягом 35 календарних днів від десятого числа наступного місяця за місяцем погашення боргу. Наприклад, ви погасили борг у червні, після 10 липня протягом 35 календарних днів довідка буде готова.
  Довідка відправляється "Укрпоштою", але якщо це неможливо — вам зателефонує співробітник для запрошення у відділення банку.
  Строки прощення боргу залежать від каналу отримання довідки:
  "Укрпоштою" — прощення з 15 по 31 число наступного місяця після місяця відправки довідки, незалежно від того, чи забрали ви довідку;
  у відділенні банку — прощення з 15 по 31 число наступного місяця після отримання довідки у відділенні. Довідку потрібно обов'язково забрати у відділенні, щоб відбулось прощення боргу.
 3. По завершенню процедури прощення боргу кредит буде повністю закритий.
  Строки закриття кредиту залежать від дати відправки або отримання довідки про прощення боргу — орієнтовно через 2 місяці після отримання або підписання довідки. Після чого, можна оформити довідку про закриття рахунку в Sense SuperApp.
 4. Прощена сума заборгованості у 2023 році буде фактично доходом фізичної особи, з якої згідно з податковим законодавством України ви маєте самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб (18%) та воєнний збір (1,5%), а також відобразити такий дохід у річній податковій декларації за 2023 рік. 
  Сплатити податки ви можете за реквізитами податкової служби в касі відділення банку або в Sense SuperApp. Реквізити треба отримати у податковій за місцем вашої реєстрації або на сайті Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua/). За додатковою інформацією про податки звертайтесь на Гарячу лінію ДПС України 0800-501-007.

Розгляньте на прикладі розмір економії в разі прощення боргу з урахуванням сплати податків.

Після сплати необхідного залишку заборгованості банк анулює для вас остаточну частку залишку заборгованості (її розмір вказаний у індивідуальній пропозиції). Анульована сума буде фактично доходом фізичної особи, з якої відповідно до податкового законодавства України ви повинні самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб 18% та воєнний збір 1,5%.

Наприклад, ви взяли кредит готівкою 150 000 грн та вже виплатили 50 000 грн. Залишок заборгованості за вашим кредитом наразі складає 100 000 грн. В пропозиції від банку ви обрали варіант погашення 55% за 6 місяців, а 45% буде прощено банком. Тобто погасіть лише 55 000 грн  за 6 місяців, а 45 000 грн банк для вас анулює. Після чого вам необхідно самостійно сплатити податки з цих анульованих 45 000 грн у розмірі 45 000*(18%+1,5%) = 8 775 грн. Таким чином, ваша економія при такому достроковому погашенні складе 45 000 грн - 8 775 грн = 36 225 грн.

Чи була ця стаття корисною?
803 з 868 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.