Як отримати пільгу на погашення боргу відповідно до Закону України № 3156?

Запитання

Як отримати пільгові умови на погашення кредиту або кредитної картки відповідно до законопроєкту № 9051? Які умови отримання пільг за ЗУ № 3156? Хто може скористатися пільговими умовами на погашення кредиту або кредитної картки відповідно до законопроєкту № 9051? Хто може оформити реструктуризацію боргу відповідно до ЗУ № 3156? 

Відповідь

Програма пільг діє відповідно до доповнень про особливості нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану. Ці доповнення передбачають можливість певним категоріям клієнтів реструктуризувати борг за кредитним договором з метою полегшення оплати. Вони внесені до Закону України "Про споживче кредитування" (розділ 4 "Прикінцеві та перехідні положення")

Для яких кредитів застосовуються пільгові умови?

Пільги надаються на погашення боргу за грошовими та споживчими кредитами, а також за кредитними картками.

Під умови надання пільг відповідно до Закону України № 3156 підпадають договори:
▪ оформлені до 24.02.2022 року;
▪ не забезпечені заставою;
▪ не були реструктуризовані з 24.02.2022 року;
▪ за якими відсутня прострочена заборгованість станом на 23.02.2022 року (можна цю суму погасити до дати оформлення реструктуризації);
▪ щодо яких відсутнє судове рішення або виконавче провадження про стягнення заборгованості;
▪ з реальною відсотковою ставкою більше, ніж 30% (її ви можете переглянути в Додатку №1 "Графік платежів" до вашого договору).

Кому доступно оформити реструктуризацію відповідно до Закону України № 3156?

Закон розповсюджується на осіб, які відповідають двом умовам:

Умова 1. Належать до однієї з категорій:

   • проживають на території, на якій ведуться або велися бойові дії;
   • проживають на тимчасово окупованій території;
   • ВПО (внутрішньо-переміщені особи), які виїхали з території, на якій ведуться/велися бойові дії або тимчасово окупованої території.

Умова 2. Додатково відповідають одному з критеріїв:

   • особа та члени її сім'ї мають єдине джерело доходу — державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога;
   • особа є батьком чи матір'ю багатодітної сім'ї, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг;
   • особа або член її сім'ї з інвалідністю внаслідок війни і сукупний розмір доходу всіх членів сім'ї не перевищує двох мінімальних заробітних плат.

На яких умовах реструктуризується діючий кредитний договір згідно із законом?

Ваш поточний кредитний договір реструктуризується (без оформлення нового кредиту) на нових умовах:

 • Строк на три роки — якщо за поточним кредитом залишилось сплачувати менше трьох років. Якщо ж вам залишилось виплачувати більше трьох років, строк кредиту не змінюється.
 • Відсоткова ставка 30% річних, без щомісячної комісії.
 • Непогашені відсотки та комісії за період з 24.02.2022 року до дати реструктуризації перераховуються. Банк анулює суму відсотків та комісій, які перевищують 30%, а перераховані відсотки необхідно буде сплатити окремо, протягом шести місяців після погашення реструктуризованого кредиту.

Графік платежів змінюється з урахуванням нових умов.

Як реструктуризувати кредитний договір, якщо ви підпадаєте під умови закону?

Для реструктуризації необхідно надати всі необхідні документи. Це може зробити тільки особа, на яку оформлено кредитний договір або її офіційний представник (довірена особа — за довіреністю, опікун — за документом, що підтверджує статус законного представника (відповідне посвідчення, рішення суду)).

Якщо ви підпадаєте під умови визначені Законом України № 3156, для уточнення деталей оформлення клієнт може звернутися в онлайн-чат Sense SuperApp, зателефонувати в Контакт-центр за телефоном 0800 50 20 50 або завітати до відділення банку. Якщо ж ви офіційний представник клієнта, то можливе звернення тільки у відділення банку.

Корисні статті

Як оформити реструктуризацію боргу відповідно до ЗУ № 3156?

Чи була ця стаття корисною?
1 з 2 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.