За яким курсом розраховується еквівалент доступної суми для видачі валюти в касі банку?

Запитання

За яким курсом розраховується еквівалент доступної суми для видачі іноземної валюти в касі банку? Чому в квитанції вказаний еквівалент суми за курсом НБУ, а розрахунок відбувається за іншим курсом?

Відповідь

Відповідно до Постанови НБУ №18 на видачу іноземної валюти встановлені обмеження. Допустимий ліміт вказаний у гривневому еквіваленті, з розміром якого ознайомтесь у статті "Які обмеження на зняття готівки та покупки з карток на період воєнного стану?".

Для видачі готівки в іноземній валюті з картки в касі банку — еквівалент суми у валюті, доступної до зняття, розраховується за курсом продажу для карткових операцій. Якщо ж на момент зняття готівки картка неактивна, то видача коштів здійснюється з карткового рахунку, а еквівалент розраховується за курсом НБУ. Порядок встановлення курсів зазначений в ДБО (п. 6.10 та п. 4.2.8.1).
Наприклад, відповідно до обмежень з одного рахунку можна зняти готівку в іноземній валюті в еквіваленті 100 000 грн на день. В день зняття готівки курс долара для карткових операцій становить 37,4 грн. Отже, в цей день з доларової картки ви зможете зняти до 2 673 доларів готівкою.

Операція видачі готівки підтверджується квитанцією, в якій розрахунок еквіваленту суми до видачі вказаний за курсом НБУ, відповідно до вимог заповнення касових документів (Постанова НБУ №103 п.104).

Корисні статті

Дізнатися діючий курс валют

Як проводиться операція під час оплати карткою в іншій валюті?

Які обмеження на зняття готівки та покупки з карток на період воєнного стану?

 

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.