Запитання
Які документи можна надати, щоб підтвердити джерело походження коштів? Які документи надати для підтвердження джерела походження коштів? Які документи надати для підтвердження джерела надходження коштів?
Відповідь
Якщо ви вносите або знімаєте значну суму коштів, банк може запросити документи, що підтверджують їх походження. Нижче ви знайдете список документів, які можна надати для підтвердження доходу.
- Довідка ОК-7 або ОК-5 (для найманих працівників) — оформіть довідку зручним способом:
▪ в електронному вигляді — на сайті Дія або на порталі Пенсійного фонду України (сформуйте та надайте довідку двома файлами: довідка в форматі pdf та файл ЕЦП. P7S);
▪ в паперовому вигляді — зверніться у Пенсійний фонд. Довідка повинна містити печатку та підпис державного органу. - Довідка про доходи з Дії — сформуйте довідку на сайті Дія.
- Довідки з державних органів (СБУ, прокуратура, та інші) про заробітну плату, інформація про яку не відображається в довідках ОК-7, ОК-5 та у податковій — зверніться за місцем роботи у відповідний орган. Довідка повинна містити печатку та підпис державного органу.
- Довідки з військових частин або Міністерства оборони (інших державних органів) про виплату компенсації — зверніться до відповідного органу, який виплатив компенсацію (довідка повинна містити печатку та підпис державного органу). Додатково надайте виписку з банку з відображенням зарахувань цих коштів та подальшим їх зняттям.
- Якщо заробітна плата отримана за межами України та ввезена готівкою або переказана безготівково, надайте:
▪ виписку з іноземного банку з відображенням надходжень за контрактом — за наявності митної декларації про ввезення готівки в Україну. Приймається за період до 10 років, але виключно, якщо дохід отримувався в країні, де декларації не подаються;
▪ виписку з українського банку — якщо кошти надійшли на рахунок та в подальшому зняті готівково.
Трудовий договір з компанією з іншої країни потрібно надати за окремим запитом. - Виписка з банку про суму зарахованої заробітної плати із-за кордону з призначенням платежу: salary, wages — за умови підтвердження зняття готівкових коштів та надання контракту відповідно до якого зараховувалась ця заробітна плата.
- Довідка МЗС (Міністерсво закордонних справ) про суми заробітної плати для дипломатів та послів (для резидентів) за поточний рік — за умови надання документів, що підтверджують надходження коштів на територію України (митна декларація або виписка українського банку щодо зарахування із-за кордону та зняття готівки).
-
Довідка про заробітну плату з посольства за поточний рік — за умови надання паспорту дипломату (свідоцтва) та акредитаційної картки Міністерства закордонних справ України (для нерезидентів). Додатково надайте документи, що підтверджують надходження коштів на територію України (митна декларація або виписка українського банку щодо зарахування із-за кордону та зняття готівки).
-
Податкова декларація (декларація про доходи) з відміткою контролюючого органу іноземної держави про отримання (з перекладом на українську мову, окрім англійської) — за умови надання документів, що підтверджують надходження коштів на територію України (митна декларація, виписка українського банку щодо зарахування із-за кордону та зняття готівки). Податкова декларація, отримана:
▪ в паперовому вигляді — повинна бути з відміткою контролюючого органу про отримання;
▪ в електронному вигляді через кабінет користувача — надається в банк з квитанцією податкової.
- Пенсійна довідка — оформіть довідку зручним способом:
▪ в електронному вигляді — на порталі Пенсійного фонду України (надайте довідку двома файлами: довідка в форматі pdf та файл ЕЦП. P7S);
▪ в паперовому вигляді — зверніться у Пенсійний фонд. Довідка повинна містити печатку та підпис державного органу.
- Податкова декларація платника єдиного податку ФОП (Декларація ФОП) — оформіть декларацію зручним способом:
▪ в електронному вигляді — в особистому кабінеті податкової служби. Надайте в банк сформовану декларацію з квитанцією податкової.
▪ в паперовому вигляді — зверніться у Державну податкову службу України. Податкова декларація повинна бути з відміткою контролюючого органу про отримання. - Податкова декларація платника єдиного податку третьої групи, а також ФОП та ЮО певних категорій на перехід до спецгрупи Єдиного податку — оформіть декларацію зручним способом:
▪ в електронному вигляді — в особистому кабінеті податкової служби. Надайте в банк сформовану декларацію з квитанцією податкової.
▪ в паперовому вигляді — зверніться у Державну фіскальну службу України. Податкова декларація повинна бути з відміткою контролюючого органу про отримання. - Договори продажу корпоративних прав, фінансова звітність юридичної особи за останній період з відміткою про прийняття податковим органом (баланс і форма 2), статутні документи, виписка банку з відображенням зарахування суми та її зняття готівкою. До цих документів банк може запитати додаткові документи.
- Свідоцтво про право на спадщину засвідчене нотаріально, з терміном давності до 10 років (кошти на поточних рахунках, в тому числі депозитах в іншому банку, доходи з рахунків Ескроу) — за умови підтвердження зняття готівкових коштів. Договори про продаж майна, завірені нотаріально (за правочинами, здійсненими не пізніше останніх 10 років).
- Договір оренди нерухомості з фізичною або юридичною особою, засвідчені нотаріально або зареєстровані в податковому органі (у разі відсутності, додатково надайте правовстановлюючий документ на об’єкт нерухомості у фізичної особи) — за умови надання банківської виписки з відображенням зарахувань відповідно до договору з подальшим зняттям таких сум. Приймається дохід за останній рік, а за попередні періоди — доходи повинні бути задекларовані.
- Договори про продаж нерухомого майна за межами України, за правочинами, здійсненими не пізніше останніх 10 років — за умови надання документів, що підтверджують надходження коштів на територію України (митна декларація/виписка українського банку щодо зарахування із-за кордону та зняття готівки).
- Договір дарування нотаріально посвідчений, з підтвердженням джерела походження готівкових коштів дарувальника у вигляді декларації або інших джерел походження коштів.
- Документи, що підтверджують отримання спадщини, продаж активів (майна) тощо (для нерезидентів), враховуючи такі особливості:
- у разі поповнення нерезидентом поточного (не інвестиційного) рахунку або операції нерезидента здійснені без відкриття рахунку — договір купівлі-продажу нерезидента не повинен бути як продаж об’єкта інвестиції;
- валюта за договором купівлі-продажу, який здійснено в Україні, може бути тільки гривня;
- для виконання договору купівлі або продажу об’єкта інвестицій — зарахування коштів на рахунок нерезидента здійснюється тільки безготівковим шляхом (з поточного рахунку покупця або без відкриття рахунку);
- окрім договору, необхідно надати документи, що підтверджують розрахунки за цим договором (якщо такі вже здійснювалися). Для нерезидента не є підтвердним документом договір продажу інвестиції, у разі здійснення такої інвестиції з порушенням вимог чинного законодавства.
- Декларація про майновий стан і доходи — оформіть декларацію зручним способом:
▪ в електронному вигляді — в особистому кабінеті податкової служби. Надайте в банк сформовану декларацію з квитанцією податкової.
▪ в паперовому вигляді — зверніться у Державну податкову службу України. Податкова декларація повинна бути з відміткою контролюючого органу про отримання. - Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування — сформуйте її на офіційному сайті Національного агентства, де забезпечується відкритий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (можна скопіювати та роздрукувати інформацію).
- Е-декларація (доходи державних службовців) — сформуйте Е-декларацію на сайті Єдиного державного реєстру декларацій.
- Довідка (відомість) відповідного державного органу України про суми виплачених доходів та сплачених податків — оформіть довідку зручним способом:
▪ в електронному вигляді — в особистому кабінеті податкової служби.
▪ в паперовому вигляді — зверніться у Державну податкову службу України. Довідка повинна містити печатку та підпис державного органу.
- Виписка з АТ "СЕНС БАНК" про суму нарахованих відсотків за депозитними договорами, відсотки за розміщеними ОВДП — за умови підтвердження зняття готівкових коштів, після зарахування відсотків на поточний рахунок.
- Виписка з іншого банку про виплату роялті — тільки за поточний рік та за умови надання ліцензійного договору, акту передачі, переліку об'єктів та відображення зняття отриманої суми.
- Документ уповноваженого банку про надходження на рахунок фізичної особи — нерезидента або резидента коштів у гривнях, одержаних на території України як оплата праці, авторські гонорари, премії, призи, відшкодування шкоди, заподіяної працівникам унаслідок каліцтва, відшкодування за страховими випадками та за рішенням судів, інших органів (посадових осіб), державних виплат військовим або родичам військових. Банк може запитати додаткові документи.
- Виконавче або судове провадження з повернення коштів — з підтвердженням зарахування суми на рахунок в поточному році та підтвердженням зняття цієї суми готівкою.
- Документи, що підтверджують виплату дивідендів за поточний рік, а саме:
1. Фінансова звітність юридичної особи з відміткою про прийняття податковим органом (баланс і форма 2) — з відображеним прибутком не менше суми дивідендів до виплати (рядок Чистий фінансовий результат форми 2 "Звіт про фінансові результати" має бути додатного значення, за збитковими результатами діяльності дивіденди не виплачують).
2. Виписка з рахунку компанії про сплату податку з дивідендів.
3. Статутні документи компанії.
4. Виписка з банку з рахунку отримувача про зарахування та зняття готівкою дивідендів або касові документи компанії про готівковий розрахунок з отримувачем. - Документи, що підтверджують отримання страхової суми за договором страхування, виграш в лотерею, набуття права на скарб. Банк може запитати додаткові документи.
- Договір про отримання кредиту від банківської установи або кредитної спілки. Банк може запитати додаткові документи.
- Документи, що підтверджують джерела походження коштів та/або активів близьких осіб такої особи (в разі, якщо в поясненні ви зазначаєте, що кошти отримано від близької особи).
- Фінансова допомога, отримана від юридичної або фізичної особи — за умови надання копії договору, а також документів, що свідчать про фінансові можливості фізичної або юридичної особи надати таку допомогу.
Корисні статті
Отримати "Довідку про доходи", "Довідку ОК-5", "Довідку ОК-7" на порталі Дія
Отримати довідку "ОК-5", "ОК-7" або "Пенсійну довідку" на порталі Пенсійного фонду України
Отримати довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків в Електронному кабінеті ДПС
Коментарі
0 коментарів
Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.