Хто такі резидент та нерезидент?

Запитання

Хто визначається як резидент? Кого відносять до нерезидентів? Хто такий резидент? Хто такий нерезидент?

Відповідь

Резидент — це людина, яка постійно проживає на території України, в тому числі, якщо вона тимчасово перебуває за кордоном. У всіх резидентів є РНОКПП, за винятком наявної відмітки в паспорті про можливість проведення операцій без цього коду.

Резидентами можуть бути:

 • громадяни України;
 • громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном;
 • іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають документ на постійне місце проживання в Україні.

Нерезидент — це людина, у якої постійне місце проживання не Україна. У нерезидентів РНОКПП може бути, якщо нерезидент веде свою діяльність на території України.

Нерезидентами можуть бути:

 • іноземні громадяни та особи без громадянства, у яких є документ на тимчасове місце проживання в Україні;
 • громадяни України, які тимчасово перебувають на території України (тобто, постійне місце проживання — інша країна) та мають документ, який підтверджує тимчасове місце проживання.

З переліком документів, які підтверджують резидентність, ознайомтеся у статті "Перелік документів, що засвідчують особу та підтверджують місце проживання".

Корисні статті

Які документи потрібні для оформлення дебетової картки/депозиту/поточного рахунку?

Які документи потрібні для оформлення кредитної картки або кредиту готівкою?

Чи була ця стаття корисною?
222 з 241 вважають статтю корисною

Коментарі

Коментарів: 2

 • "Рахунки клієнтів громадян Росії та Білорусії, які при цьому є резидентами України - не заблоковані " Я иностранный гражданин ,который является резидентом Украины, почему мои счета заблокированы? возможно ли что в аккаунте указана некорректная информация? как это исправить? кому предоставить документы, если служба поддержки не отвечает ни на звонки ни  чатах ? 

  0
 • Татьяна Филон

  Iryna Tyshchenko, добрий день. Для перевірки інфораціі потрібні ваші особисті дані. Тому зверниться, будь ласка, до Контакт-центру або в чаті. Ми працюємо з 9:00 до 20:00. Або можете надати документи до відділення банку. 

   

  0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.