Перейти до основного контенту

Як спадкоємцю отримати кошти з рахунків померлого клієнта?

Коментарі

Коментарів: 8

 • Анна Дозорова

  Хотілось би, щоб були прикладені заяви для заповнення на видачу спадщини 

   

  0
 • Виталия Шишкина

  Анно, зразок заяви вам нададуть у відділенні банку та допоможуть із заповненням. Тому, зверніться, будь ласка, до відділення з необхідними документами, які наведені у статті. 

  0
 • Валерія

  Доброго дня, ви зазначили у статті 3 кейси, як діяти з метою отримання депозиту у спадщину. Однак є ще 4-й кейс, коли термін депозитного договору завершився саме під час шестимісячного періоду входження у спадщину і був пролонгований. При цьому спадкоємець повідомляє менеджера по телефону про те, що власник рахунку помер і триває процедура входження в спадщину. Однак незважаючи на дану інформацію договір пролонговується і по завершенні процедури при зверненні до банку менеджер повідомляє, що неможливо виплатити депозит, бо він пролонгований, і необхідно чекати рік. Підкажіть, будь-ласк, яка все ж таки процедура отримання депозиту у даному випадку, виходячи із норм законодавства та елементарної людяності і поваги до літньої людини, яка перебуває в стані горя? Дякую.

  0
 • Виталия Шишкина

  Добрий день, Валеріє. На жаль, навіть для такої ситуації немає виключень. Банк має право відключити пролонгацію депозиту тільки за зверненням спадкоємця і виключно на основі свідоцтва про право на спадщину. Свідоцтво про смерть не дає право на розпорядження рахунком і внесення змін в діючу угоду. 

  0
 • Валерія

  Доброго дня, дякую, але можливо я не зовсім чітко окреслила питання. В нашому випадку свідоцтво про право на спадщину вже є в наявності, а питання в тому, як на основі нього спадкоємець може отримати депозит зараз, а не чекати рік до закінчення пролонгованого строку (при тому, що пролонгація відбулася після смерті власника депозиту під час того, як спадкоємець очікував входження в право спадщини). Тобто, чи правильно я зрозуміла, що спадкоємець може звернутися у будь-який момент і на основі свідоцтва про право на спадщину зупинити пролонгацію та отримати депозит? Дякую.

  0
 • Виталия Шишкина

  Добрий день. Так, Валеріє, ви правильно зрозуміли. Якщо за договором вашого депозиту передбачено можливість його дострокового розірвання, то спадкоємець може це зробити (за наявності відповідних документів, які зазначені у статті). Якщо в договорі не передбачено дострокове розірвання — то співробітники знімуть пролонгацію на наступний період, але закінчення вже пролонгованого періоду потрібно буде зачекати.

  0
 • Анна Дозорова

  Доброго дня!

  А чому описані всі ситуації і є посилання, а як відмінити пролонгацію спадкоємцем на діючий депозит померлого - немає…Це, по замовчуванню, означає, що по стандартній процедурі????

  0
 • Аліна Терещенко

  Добрий день, Анно! Якщо за депозитом передбачена пролонгація потрібно звернутись до відділення і відмовитись від неї.

  0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.