Перейти до основного контенту

Як спадкоємцю отримати кошти з рахунків померлого клієнта?

Коментарі

Коментарів: 8

 • Анна Дозорова

  Хотілось би, щоб були прикладені заяви для заповнення на видачу спадщини 

   

  0
 • Виталия Шишкина
  Эксперт (золото)

  Анно, зразок заяви вам нададуть у відділенні банку та допоможуть із заповненням. Тому, зверніться, будь ласка, до відділення з необхідними документами, які наведені у статті. 

  0
 • Валерія

  Доброго дня, ви зазначили у статті 3 кейси, як діяти з метою отримання депозиту у спадщину. Однак є ще 4-й кейс, коли термін депозитного договору завершився саме під час шестимісячного періоду входження у спадщину і був пролонгований. При цьому спадкоємець повідомляє менеджера по телефону про те, що власник рахунку помер і триває процедура входження в спадщину. Однак незважаючи на дану інформацію договір пролонговується і по завершенні процедури при зверненні до банку менеджер повідомляє, що неможливо виплатити депозит, бо він пролонгований, і необхідно чекати рік. Підкажіть, будь-ласк, яка все ж таки процедура отримання депозиту у даному випадку, виходячи із норм законодавства та елементарної людяності і поваги до літньої людини, яка перебуває в стані горя? Дякую.

  0
 • Виталия Шишкина
  Эксперт (золото)

  Добрий день, Валеріє. На жаль, навіть для такої ситуації немає виключень. Банк має право відключити пролонгацію депозиту тільки за зверненням спадкоємця і виключно на основі свідоцтва про право на спадщину. Свідоцтво про смерть не дає право на розпорядження рахунком і внесення змін в діючу угоду. 

  0
 • Валерія

  Доброго дня, дякую, але можливо я не зовсім чітко окреслила питання. В нашому випадку свідоцтво про право на спадщину вже є в наявності, а питання в тому, як на основі нього спадкоємець може отримати депозит зараз, а не чекати рік до закінчення пролонгованого строку (при тому, що пролонгація відбулася після смерті власника депозиту під час того, як спадкоємець очікував входження в право спадщини). Тобто, чи правильно я зрозуміла, що спадкоємець може звернутися у будь-який момент і на основі свідоцтва про право на спадщину зупинити пролонгацію та отримати депозит? Дякую.

  0
 • Виталия Шишкина
  Эксперт (золото)

  Добрий день. Так, Валеріє, ви правильно зрозуміли. Якщо за договором вашого депозиту передбачено можливість його дострокового розірвання, то спадкоємець може це зробити (за наявності відповідних документів, які зазначені у статті). Якщо в договорі не передбачено дострокове розірвання — то співробітники знімуть пролонгацію на наступний період, але закінчення вже пролонгованого періоду потрібно буде зачекати.

  0
 • Анна Дозорова

  Доброго дня!

  А чому описані всі ситуації і є посилання, а як відмінити пролонгацію спадкоємцем на діючий депозит померлого - немає…Це, по замовчуванню, означає, що по стандартній процедурі????

  0
 • Аліна Терещенко

  Добрий день, Анно! Якщо за депозитом передбачена пролонгація потрібно звернутись до відділення і відмовитись від неї.

  0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.