Можна надати довіреність, видану за кордоном?

Запитання

Можна оформити у нотаріуса іншої країни довіреність на рахунок? Можна надати довіреність, видану за кордоном?

Умова

 • Всі довіреності та офіційні документи до них, які викладені іноземною, в т. ч. російською, мовою, мають бути перекладені українською мовою і цей переклад має бути офіційно посвідчено.

 • Згідно з Постановою КМУ №107 від 04.02.2023 року довіреності, належним чином засвідчені на території російської федерації та республіки білорусь, під час воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування можуть прийматися на території України без спеціального посвідчення (консульської легалізації, проставлення апостиля тощо).
 • Довіреність, видана на території АР Крим російським нотаріусом, в порядку не передбаченому діючим законодавством України, є недійсною та не створює правових наслідків.

Відповідь

Довіреності, видані за кордоном, приймаються у банку відповідно до існуючого законодавства:

 1. Довіреності, посвідчені консульською установою України за кордоном. Довіреності мають бути внесені в Єдиний реєстр (це вже робить нотаріус в Україні за заявою).
 2. Довіреності, видані на території іноземної держави компетентними органами цієї держави:
  • приймаються без будь-якого додаткового засвідчення, якщо вони складені на території держави, з якими Україна має відповідні дво- або багатосторонні договори. Такі договори є з країнами: Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Узбекистан, Чехія, Сербія;
  • приймаються без будь-якого додаткового засвідчення, якщо вони складені з державами членами СНД (Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Республікою Казахстан, Республікою Таджикистан, Республікою Вірменія, Киргизькою Республікою, Республікою Молдова, Грузією і Туркменістаном) до 18.05.2024 року. Після 18.05.2024 року — тільки за наявності апостилю, якщо інше не встановлено договором між Україною та відповідною державою (вийняток: рф і рб приймаємо без апостилю);
  • за умови засвідчення штампом апостиль, якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 р. (список країн за посиланням https://mfa.gov.ua/consul/forua/legalization/apostille);
  • за умови наявності консульської легалізації, якщо вони складені на території держав, з якими Україна не має вищезазначених договорів;
  • довіреність, видана акредитованим перекладачем під присягою. Присяжний (акредитований) переклад не потребує додаткового нотаріального засвідчення.

Перелік країн може змінюватися, тому перевіряйте чинність відповідного міжнародного договору на сайті  https://mfa.gov.ua/.

Корисні статті

Як оформити довіреність на картку?

Як оформити довіреність на депозит/поточний рахунок?

Вилучається чи нотаріальна довіреність у відділенні банку?

Чи була ця стаття корисною?
68 з 79 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.