Як нараховуються відсотки на залишок коштів по картці?

Запитання

Як нараховуються відсотки на залишок коштів по картці? 

Умова

Відсотки на залишок по картці передбачені за такими продуктами:

Відповідь

Актуальну процентну ставку, яка нараховується на залишок коштів на картковому рахунку, дивіться в тарифах картки.

Відсотки на залишок грошових коштів на картковому рахунку нараховуються :

 • з дня зарахування коштів на картковий рахунок, не враховуючи дня списання коштів з карткового рахунку (тобто відсотки нараховуються тільки на ту суму коштів, яка станом на кінець операційного дня знаходиться на рахунку);
 • щодня, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та у році, за умови, що в кінці операційного дня нарахована мінімум одна копійка на рахунку. Це пов'язано з тим, що нарахування відсотків йде з точністю до двох знаків, тобто якщо розрахована в день сума доходів < 0,005 грн., то дана сума не накопичується, так як після округлення ця сума дорівнює "0".
  Мінімальна сума, яка повинна бути розміщена на рахунку для нарахування відсотків розраховується за формулою:
  МС = 182,5/ПС, де:
  МС — мінімальна сума залишку на рахунку;
  ПС — відсоткова ставка згідно тарифу;
  182,5 — константа, в неї включено = 0,005 х 100 х 365 днів.
  0,005 — це мінімальна сума, яка повинна нараховуватися в кінці операційного дня і програма округлює її до однієї копійки (0,01).
  Наприклад, відсотки нараховуються на залишок — 6% річних:
  182,5/6 = 30,42 грн. — мінімальна сума залишку на рахунку;

Виплачуються відсотки в останній робочий день місяця шляхом приєднання суми нарахованих відсотків до суми залишку грошових коштів на картковому рахунку (щомісячна капіталізація).
Наприклад, ви поповнили картку на 1 000 грн., ставка згідно тарифів — 6% річних. За перший місяць на 1 000 грн. нараховуються відсотки (1000 х 6%/12 = 5 грн.) і виплачуються на картку. Після виплати відсотків за перший місяць залишок на картці дорівнює 1 005 грн. Тепер відсотки нараховуються не на на суму 1 000 грн., а на суму 1 005 грн. і т.д.;

У разі закриття карткового рахунку в будь-який день місяця (крім останнього робочого дня) відсотки не нараховуються і не виплачуються.
Наприклад, якщо ви подали заявку на закриття карткового рахунку 15 жовтня — за період 1-15 жовтня відсотки на залишок коштів не будуть нараховані. Якщо ви подали заявку на закриття карткового рахунку 31 жовтня — за період 1-31 жовтня відсотки на залишок коштів будуть нараховані і виплачені.

Корисні статті

Картка Сaméléon. Що це?

Як оформити пенсійну або соціальну картку?

Подивитися тарифи картки в цифровому банку Sense SuperApp

Чи була ця стаття корисною?
55 з 60 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.