Як безпечно розраховуватися карткою в Інтернеті?

Запитання

Як безпечно розраховуватися карткою в Інтернеті? Яких правил дотримуватися при розрахунках в Інтернеті?

Відповідь

Оплата в Інтернеті — максимально звична річ для багатьох клієнтів банку.

Але нагадуємо 10 простих правил безпечних розрахунів в Інтернеті:

  1. Обирайте оплату через Google Pay, Apple Pay або сертифіковані платіжні сервіси (наприклад, LiqPay, Portmone, iPay, Fondy, EasyPay тощо). Так ви будете на 100% впевнені в захищеності платежу, адже такі сервіси перевіряють інтернет-магазини перед розміщенням своєї форми для оплати.
  2. Уважно перевіряйте, щоб адреса сайту, на якому плануєте виконувати оплату, починалася з «https://». Захищеність сайту також підтверджує «замочок» в рядку з адресою.
  3. Ознайомтеся з відгуками про онлайн-магазин. Якщо їх немає, краще оберіть інший ресурс для покупки.
  4. Важливо бачити різницю між переказом з картки на картку та покупкою. Покупка здійснюється через сертифіковані платіжні сервіси або Google Pay/Apple Pay. Така операція дає можливість за потреби повернути кошти, оскаржити операцію тощо. Переказ із картки на картку — це не платіжна операція, а добровільний переказ коштів, і ви зможете повернути кошти тільки в тому разі, якщо на це погодиться отримувач — продавець.
  5. Для проведення покупок та входу в інтернет-банк використовуйте тільки власний комп’ютер, телефон чи планшет. Обов’язково встановіть паролі на всіх ваших пристроях. Не користуйтеся публічними мережами Wі-Fі.
  6. Встановіть ліміти на операції та коригуйте їх за потреби. Дивіться деталі в статті "Змінити ліміти по картці у цифровому банку Sense SuperApp".
  7. Активуйте інформування для транзакцій по вашим карткам (перегляньте статтю "Підключити смс по картці у цифровому банку Sense SuperApp"). Так ви зможете вчасно помітити підозрілі транзакції та заблокувати картку.
  8. Якщо вам надходять повідомлення з одноразовими паролями, але ви нічого не купували, негайно зверніться в онлайн-чат в цифровому банку Sense SuperApp або зателефонуйте до контакт-центру за телефоном 0800 50 20 50. Ми доступні 24/7.
  9. Якщо ж опції оплати через платіжний сервіс немає, оплачуйте товар лише після його отримання або через послугу післяплати (накладеного платежу).
  10. Ніколи та нікому не повідомляйте повні реквізити вашої картки: номер, термін дії та CVC (захисний тризначний код на звороті картки). Також пам’ятайте — жоден справжній співробітник банку не запитує будь-які коди с смс (в системах банку така інформація є, тому перепитувати її у вас ми не будемо в жодному разі).м
Чи була ця стаття корисною?
48 з 52 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.