Чому мій рахунок арештовано? Як зняти арешт?

Запитання

Чому мій рахунок арештовано? Чому мені прийшла смс про арешт коштів на рахунку? Як зняти арешт з рахунка "Дохідний сейф"? Як відбувається процедура зняття арешту? 

Відповідь

На кошти на вашому рахунку накладено арешт згідно з Постановою про арешт коштів державним або приватним виконавцем. Арешт може бути накладено на будь-який рахунок, в тому числі рахунок до картки та рахунок "Дохідний сейф".

Якщо до моменту арешту по картці була оформлена розстрочка, вона автоматично достроково погашається та обслуговується як звичайна заборгованість по картці.

Де можна дізнатися контакти виконавця та причину арешту?

Дізнатися контактні дані виконавця та номер виконавчого провадження (ВП) ви можете на сайті Міністерства юстиції за посиланнями:

Номер контакт-центру Міністерства юстиції: 380 44 364 23 93.

Дізнатися суму заборгованості, причини арешту та отримати копію листа про накладення арешту ви можете у виконавця.

Зняття арешту. Як відбувається процедура?

Після вирішення вами питання з виконавцем, до банку надійде Постанова про зняття арешту, після чого банк знімає арешт з рахунків, вказаних в Постанові. Ознайомтесь з процедурою зняття арешту з основного рахунку та з рахунку "Дохідний сейф" у статті "Як та в які строки відбувається процедура зняття арешту з рахунку?".

Воєнний стан. Які правила користування коштами на рахунку, на який накладено арешт?

Під час дії воєнного стану банк керується вимогами Закону України "Про виконавче провадження", який регулює порядок здійснення видаткових операцій з рахунків, на які накладено арешт:

 • До 06.05.2023 року — було дозволено на період воєнного стану здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт, якщо загальна сума стягнення за усіма виконавчими документами до 100 000 грн. Водночас арешт з рахунку не знімався.
 • Від 06.05.2023 року та до припинення воєнного стану — з рахунків, на які накладено арешт, дозволено щомісяця здійснювати з одного рахунку видаткові операції у розмірі двох мінімальних заробітних плат (тобто, 13 400 грн), а також сплачувати податки та збори. Для цього банк має отримати від виконавця Постанову, в якій визначено цей рахунок. Це може бути тільки один рахунок в одному банку.
  Для здійснення видаткових операцій:
  1. Зверніться до виконавця, який наклав арешт, із заявою про визначення рахунку в банку для здійснення видаткових операцій. Заява подається в паперовій формі (особисто або поштою).
  2. Виконавець протягом двох робочих днів з дня отримання заяви виносить Постанову про визначення рахунку для здійснення видаткових операцій та не пізніше наступного робочого дня відправляє відповідну постанову обслуговуючому банку рекомендованим листом від ВДВС — строки отримання документів залежать від регіону відправки листа (максимум до семи днів).
  3. Банк починає здійснювати видаткові операції за визначеним арештованим рахунком тільки після отримання Постанови. Як тільки Постанова надійде в банк, зверніться до відділення для здійснення видаткових операцій (тільки готівкою або переказом за реквізитами на рахунок будь-якого банку).
Арешт накладається на будь-який з типів рахунків (картковий, депозитний, поточний) відповідно до Постанови НБУ №163 від 29.07.2022 р.. За її умовами, якщо у клієнта банку є арештовані рахунки, всі інші рахунки, які будуть відкриті, підлягають блокуванню та повідомленню у Відділ державної виконавчої служби (ВДВС).

Корисні статті

Постанова про зняття арешту відправлена в банк, але арешт з рахунку не знято

Що таке "Дохідний сейф"? Як ним користуватись?

Які відділення Sense Bank працюють сьогодні?

Чи була ця стаття корисною?
1226 з 1943 вважають статтю корисною

Коментарі

Коментарів: 9

 • Це все вищеозначене суперечить постанові кабінету міністрів 02 березня 2022 р. № 198-р
  Київ
  Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану, посилання додаю..https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zabezpechennya-zdijsnennya-rozrahunkiv-naselennya-v-umovah-voyennogo-stanu-198-

  0
 • Виталия Шишкина

  Олександре Івановичу, звісно Sense Bank виконує вимоги згідно з розпорядженням № 198-р Київ, відповідно до якого банк дозволяє здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт (якщо сума стягнення до 100 тис грн). При цьому арешт з рахунку не знімається. А в статті йде мова саме про накладення та зняття арешту коштів на рахунку державним або приватним виконавцем. 

  0
 • Якщо сума більше 100 000тисячь

  -1
 • Виталия Шишкина

  Андрію Анатолійовичу, якщо сума арешту більше 100 тис грн, умовне зняття арешту не виконується, згідно з розпорядженням на час воєнного стану. До зняття арешту, кошти на рахунку не доступні до використання. Після вирішення вами питання з виконавцем, до банку надійде Постанова про зняття арешту, після чого банк знімає арешт і кошти будуть доступні.

   

  0
 • Андрій Миколайович
  Виконавець прислав постанову,чому банк не знімає обмеження?
  1
 • Андрій Миколайович

  Чи в цей чат сенсу нема щось писати,ніхто не відповість..

  0
 • Сергій

  Дякую що я вас захищаю

  1
 • Виталия Шишкина

  Валентине, під час дії воєнного стану банки керуються вимогами Закону України "Про виконавче провадження", який регулює порядок здійснення видаткових операцій з рахунків, на які накладено арешт — і Sense Bank не виключення. Після набрання чинності Закону України №3048-IX, який змінив правила користування ФО арештованими рахунками на період воєнного стану, вже з 6 травня 2023 року і до припинення воєнного стану, банки можуть здійснювати видаткові операції з арештованих рахунків, виключно після отримання Постанови від виконавця. До внесення змін, було дозволено, і ми це виконували — на період воєнного стану здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт, якщо загальна сума стягнення за усіма виконавчими документами до 100 000 грн. Водночас арешт з рахунку не знімався. 

  0
 • Виталия Шишкина

  Андрію, для вирішення питання, зверніться, будь ласка, в онлайн-чат в цифровому банку Sense SuperApp. Ми доступні 24/7 і завжди раді вам допомогти.

  0

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.