Запитання
Чому мій рахунок арештовано? Чому мені прийшла смс про арешт коштів на рахунку? Як зняти арешт з рахунка "Дохідний сейф"? Як відбувається процедура зняття арешту?
Відповідь
На ваші кошти накладено арешт відповідно до Постанови державного або приватного виконавця. Арешт може стосуватися будь-якого рахунку, включаючи рахунок до картки та рахунок "Дохідний сейф".
Якщо на момент арешту на картці була оформлена розстрочка, вона автоматично погашається достроково і розглядається як звичайна заборгованість на картці.
Де можна дізнатися контакти виконавця та причину арешту?
Дізнатися контакти виконавця та номер виконавчого провадження (ВП) ви можете
- на сайті Міністерства юстиції за посиланнями:
▪️ https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors — для пошуку введіть свій РНОКПП або своє прізвище та ім'я;
▪️ https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors — для пошуку введіть номер виконавчого провадження;
Номер контакт-центру Міністерства юстиції: 380 44 364 23 93.
- у застосунку Дія — для пошуку перейдіть у "Сервіси", натисніть "Виконавчі провадження". Додатково є можливість дізнатися суму заборгованості та сплатити її.
Щоб дізнатися суму заборгованості, причини арешту та отримати копію постанови про накладення арешту, зверніться до виконавця.
Зняття арешту. Як відбувається процедура?
Після того, як ви вирішите питання з виконавцем, до банку надійде Постанова про зняття арешту. Після цього банк зніме арешт з рахунків, зазначених у Постанові. Ознайомтесь із процедурою зняття арешту з основного рахунку та з рахунку "Дохідний сейф" у статті "Як та в які строки відбувається процедура зняття арешту з рахунку?".
Воєнний стан. Які правила користування коштами на рахунку, на який накладено арешт?
Під час дії воєнного стану банк керується вимогами Закону України "Про виконавче провадження", який регулює порядок здійснення видаткових операцій з рахунків, на які накладено арешт:
- Арешт накладено на визначену суму — можливо витрачати кошти в межах доступного балансу понад суми арешту. Для користування арештованою сумою діють умови зняття з рахунку, на якому арешт накладено на всі кошти.
- Арешт накладено на всі кошти на рахунку/рахунках — дозволено щомісяця здійснювати з одного рахунку видаткові операції у розмірі двох мінімальних заробітних плат (тобто, 14 200 грн), а також сплачувати податки та збори. Для цього банк має отримати від виконавця Постанову, в якій визначено цей рахунок. Це може бути тільки один рахунок в одному банку.
Для здійснення видаткових операцій:
-
- Зверніться до виконавця, який наклав арешт, із заявою про визначення рахунку в банку для здійснення видаткових операцій. Заява подається в паперовій формі (особисто або поштою).
- Виконавець, протягом двох робочих днів з дня отримання заяви, виносить Постанову про визначення рахунку для здійснення видаткових операцій та не пізніше наступного робочого дня відправляє відповідну Постанову в банк одним зі способів:
- рекомендованим листом від ВДВС за адресою: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100 — строки отримання документів залежать від регіону відправки листа (максимум до семи днів);
- на електронну адресу банку ccd@sensebank.com.ua — Постанова повинна бути підписана КЕПом виконавця. Документи надійдуть в банк протягом одного робочого дня.
- Банк починає здійснювати видаткові операції за визначеним арештованим рахунком тільки після отримання Постанови. Як тільки Постанова надійде в банк, зверніться до відділення для здійснення видаткових операцій (тільки готівкою або переказом за реквізитами на рахунок будь-якого банку).
Чи нараховуються проценти за арештованими рахунками?
Так, відсотки нараховуються стандартно за тарифами для арештованих рахунків. Це вказано в п. 3.4.22 Договору про банківське обслуговування фізичних осіб.
З самими тарифами ознайомтесь на сайті банку у розділі "Інші продукти та послуги".
Як поповнити арештований рахунок?
Якщо арешт накладено на:
- визначену суму та картка відображається в Sense SuperApp — поповнення доступне через всі канали поповнення карток;
- всі кошти на рахунку — поповнення можливе через касу нашого банку або через інший банк за реквізитами IBAN.
Як відбувається погашення боргу за кредитною карткою, рахунок якої арештований?
Якщо арешт накладено на визначену суму — сума боргу сплачується з урахуванням суми арешту.
Наприклад, сума арешту становить 10 000 грн, залишок власних коштів на рахунку – 0 грн, сума боргу або обов’язкового мінімального платежу за боргом — 5 000 грн. Потрібно поповнити рахунок на 15 000 грн для погашення боргу або оплати обов’язкового мінімального платежу за боргом. Залишок власних коштів буде доступний для використання після зняття арешту.
За наявності складнощів в погашенні зверніться в онлайн-чат в Sense SuperApp, відділення банку або зателефонуйте за номером 0800 50 20 50.
Корисні статті
Постанова про зняття арешту відправлена в банк, але арешт з рахунку не знято
Коментарі
Коментарів: 9
Це все вищеозначене суперечить постанові кабінету міністрів 02 березня 2022 р. № 198-р
Київ
Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану, посилання додаю..https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zabezpechennya-zdijsnennya-rozrahunkiv-naselennya-v-umovah-voyennogo-stanu-198-
Олександре Івановичу, звісно Sense Bank виконує вимоги згідно з розпорядженням № 198-р Київ, відповідно до якого банк дозволяє здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт (якщо сума стягнення до 100 тис грн). При цьому арешт з рахунку не знімається. А в статті йде мова саме про накладення та зняття арешту коштів на рахунку державним або приватним виконавцем.
Якщо сума більше 100 000тисячь
Андрію Анатолійовичу, якщо сума арешту більше 100 тис грн, умовне зняття арешту не виконується, згідно з розпорядженням на час воєнного стану. До зняття арешту, кошти на рахунку не доступні до використання. Після вирішення вами питання з виконавцем, до банку надійде Постанова про зняття арешту, після чого банк знімає арешт і кошти будуть доступні.
Чи в цей чат сенсу нема щось писати,ніхто не відповість..
Дякую що я вас захищаю
Валентине, під час дії воєнного стану банки керуються вимогами Закону України "Про виконавче провадження", який регулює порядок здійснення видаткових операцій з рахунків, на які накладено арешт — і Sense Bank не виключення. Після набрання чинності Закону України №3048-IX, який змінив правила користування ФО арештованими рахунками на період воєнного стану, вже з 6 травня 2023 року і до припинення воєнного стану, банки можуть здійснювати видаткові операції з арештованих рахунків, виключно після отримання Постанови від виконавця. До внесення змін, було дозволено, і ми це виконували — на період воєнного стану здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт, якщо загальна сума стягнення за усіма виконавчими документами до 100 000 грн. Водночас арешт з рахунку не знімався.
Андрію, для вирішення питання, зверніться, будь ласка, в онлайн-чат в цифровому банку Sense SuperApp. Ми доступні 24/7 і завжди раді вам допомогти.
Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.