Види шахрайства та як не потрапити на вудку шахраїв?

Запитання

Види шахрайства та як не потрапити на вудку шахраїв?

Відповідь

Одні з найпопулярніших видів шахрайства:

Телефонний фішинг це вид телефонного шахрайства, в результаті якого клієнти видають дані банківських карток та рахунків, ПІН до картки, логіни та паролі для входу в особисті кабінети, а також переводять кошти на банківські або мобільні рахунки третіх осіб.

Шахраї під час дзвінка можуть представлятися співробітниками банку, говорити, що картка заблокована і для розблокування потрібні її дані, код зі смс тощо, або ж видають себе за ваших друзів або родичів, які опинилися в надзвичайній ситуації і їм потрібна допомога, або ж кажуть, що ви виграли у лотереї або виграли приз.

Якщо казати:

  • про співробітників банку вони не дзвонять, щоб дізнатися персональні дані, дані номера картки, рахунку, коди із смс для скасування операції або підтвердження транзакцій, тощо. Якщо вам зателефонували — скиньте дзвінок та зателефонуйте до банку за телефоном, вказаним на банківській картці або на офіційному сайті;
  • про надзвичайну ситуацію друзів чи родичів скиньте дзвінок та перетелефонуйте друзям, родичам, щоб переконатися, що з ними все гаразд;
  • про виграш подумайте, чи брали ви участь у лотереї, розіграші. Ми впевнені, що відповідь буде ні. Відповідно і немає сенсу говорити про якийсь виграш.

Інтернет фішинг вид інтернет-шахрайства, в результаті якого шахраї отримують номер картки, CVV, строк дії картки, смс з кодом для підтвердження операції використовуючи підроблений сайт, який майже не відрізняється від оригінального. Посилання на фішинговий сайт можете знайти в просторах інтернету або отримати від шахраїв в смс.

Щоб не потрапити на такий сайт, ознайомтесь із ознаками фішингового сайту:
- ви вказали всі реквізити картки, натиснули кнопку "Продовжити" і більше нічого не відбувається;
- біля рядків та з адресою сайту відсутній значок закритого замка;
- у рядку з адресою сайту відсутнє "https";
- у тексті на сайті є граматичні помилки;
- контакти на сайті підроблені.

Якщо ви виявили, що стали жертвою шахраїв — заблокуйте картку через цифровий банк Sense SuperApp і для уточнення наступних дій невідкладно зверніться в онлайн-чат в цифровому банку Sense SuperApp або зателефонуйте до Контакт-центру за телефоном 0800 50 20 50. Ми поруч 24/7 і завжди раді вам допомогти.

Корисні статті

Перший вхід (реєстрація) в Sense SuperApp

Чи була ця стаття корисною?
24 з 26 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.