Чи утримуються податки під час виплати дивідендів? Хто їх сплачує?

Запитання

Чи утримуватиметься податок під час виплати дивідендів? Який податок під час виплати дивідендів? Хто сплачуватиме податок?

Відповідь

Емітент цінних паперів сплачує податок 30% у США (наприклад, компанія Apple при виплаті дивідендів автоматично утримає необхідний податок). Підписання форми W-8BEN поки що недоступне в Sense Bank.

Далі, для доходів у вигляді дивідендів по акціях нарахованих нерезидентами застосовується ставка податку у половинному розмірі ставки, встановленої у пункті 167.1 Податкового кодексу України, тобто 9% та 1,5% військовий збір.

Sense Bank утримує та сплачує податки із суми виплачених дивідендів від іноземних емітентів.

Наприклад, компанія виплачує 10$ дивідендів, із цієї суми у США утримується податок 30% (3$), залишається 7$. Банк перераховує дивіденди 7$, із цієї суми утримується 9% (0,63$) і 1,5% (0,105$), залишається 6,27$ — цю суму ви і отримуєте на рахунок.

Якщо ви плануєте самостійно сплатити податки із суми виплачених дивідендів від іноземних емітентів, відкличте дозвіл банку на утримання та перерахування податків та зборів з таких доходів:

  • у відділенні банку з паспортом та ІПН. Найближче відділення знайдіть за інструкцією "Як знайти найближче відділення?";
  • напишіть лист на custody@sensebank.com.ua. Тема листа "Відкликати дозвіл банку на виконання функцій податкового агента з дивідендів". Прикріпіть до листа заповнену у довільній формі заяву на відкликання виконання функцій податкового агента. Заява повинна бути підписана за допомогою КЕП будь-якого сертифікованого акредитованого центру сертифікації ключів, які у вас є. КЕП для фізичної особи, випущений у цифровому банку Sense SuperApp в рамках процесу інвестицій, не підходить — він використовується тільки для сервісу "Інвестиції" в цифровому банку Sense SuperApp.

Після прийняття заяви Sense Bank припиняє утримання та перерахування податків та зборів з доходів у вигляді дивідендів від іноземних емітентів.

Бажаєте дізнатися деталі щодо сервісу "Інвестиції" в цифровому банку Sense SuperApp? Приєднуйтесь до спеціального Telegram чату користувачів додатку, які вже користуються сервісом. У ньому ви можете поспілкуватися з іншими клієнтами та багатьма співробітниками банку.

Корисні статті

Куди будуть зараховані дивіденди?

Як оподатковуються операції з інвестиційними активами фізичних осіб?

В яких випадках не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації про майновий стан і доходи дохід фізичної особи від продажу інвестиційного активу?

Що буде з акціями у разі припинення роботи депозитарної установи у банку?

Які тарифи на сервіс "Інвестиції" в Sense SuperApp?

Як додати акції, куплені не в Sense Bank? На яких умовах вони в подальшому обслуговуються?

Основна термінологія по сервісу "Інвестиції"

Чи була ця стаття корисною?
5 з 7 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.