Індивідуальна пропозиція. Процедура отримання погашення кредиту та кредитної картки із частковим прощенням боргу

Завдання

Погашення заборгованості частково клієнтом і частково банком. Погасити заборгованість частково, за умови наявності пропозиції від банку.

Умова

Рішення

Спеціально для вас банк сформував пропозицію в рамках програми погашення кредитного боргу. Суму до сплати та дату вказано в деталях акційної пропозиції в Sense SuperApp. 

Крок 1. Щоб отримати прощення частини боргу виконайте наступні дії: 

 1. Погасіть заборгованість:
 2. Очікуйте смс з підтвердженням виконання умов впродовж 10 днів після погашення зазначеної суми заборгованості. Після отримання смс — перейдіть до кроку 2. 

Крок 2. Ви вже виконали умови для прощення боргу та отримали підтвердження в смс від банку:

 1. Більше не поповнюйте рахунок коштами, навіть якщо бачите суму заборгованості в Sense SuperApp або отримали PUSH-повідомлення про платіж — цю суму боргу буде прощено.
 2. Банк готує довідку про умови прощення боргу протягом 35 календарних днів від десятого числа наступного місяця за місяцем погашення боргу. Наприклад, ви погасили борг у червні, після 10 липня протягом 35 календарних днів довідка буде готова.
  Довідка відправляється "Укрпоштою", але якщо це неможливо — вам зателефонує співробітник для запрошення у відділення банку.
  Строки прощення боргу залежать від каналу отримання довідки:
  "Укрпоштою" — прощення з 15 по 31 число наступного місяця після місяця відправки довідки, незалежно від того чи забрали ви довідку;
  у відділенні банку — прощення з 15 по 31 число наступного місяця після отримання довідки у відділенні. Довідку потрібно обов'язково забрати у відділенні, щоб відбулось прощення боргу.
 3. До завершення процедури прощення боргу кредитна картка буде тимчасово недоступна, а кредит буде повністю закритий.
  Строки закриття кредиту залежать від дати відправки або отримання довідки про прощення боргу — орієнтовно через 2 місяці після отримання або підписання довідки. Після закриття можливо оформити довідку про закриття рахунку в Sense SuperApp.
 4. Прощена сума заборгованості у 2023 році буде фактично доходом фізичної особи, з якої згідно з податковим законодавством України ви маєте самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб (18%) та воєнний збір (1,5%), а також відобразити такий дохід у річній податковій декларації за 2023 рік. 
  Сплатити податки ви можете за реквізитами податкової служби в касі відділення банку або в Sense SuperApp. Реквізити отримайте у податковій за місцем вашої реєстрації або на сайті Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua/). За додатковою інформацією про податки звертайтесь на Гарячу лінію ДПС України 0800-501-007.

Розгляньте на прикладі розмір економії при прощенні боргу з урахуванням сплати податків.

Після сплати необхідного залишку заборгованості банк анулює для вас остаточну частку залишку заборгованості (її розмір вказаний у індивідуальній пропозиції). Анульована сума буде фактично доходом фізичної особи, з якої згідно до податкового законодавства України ви маєте самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб 18% та воєнний збір 1,5%.
Наприклад, ви взяли кредит готівкою 150 000 грн та вже виплатили 50 000 грн. Залишок заборгованості за вашим кредитом наразі складає 100 000 грн. В пропозиції від банку вказана пропозиція на 80% погашення і 20% прощення. Тобто, погасіть лише 80 000 грн, а 20 000 грн банк для вас анулює. Після чого вам буде необхідно самостійно сплатити податки з цих анульованих 20 000 грн у розмірі 20 000*(18%+1,5%) = 3 900 грн. Таким чином, ваша економія при такому достроковому погашенні складатиме 16 100 грн.

 

Потрібна допомога? Зверніться до зручного для вас каналу підтримки клієнтів Sense Bank: онлайн-чат в цифровому банку Sense SuperApp (також чат в месенджерах Viber, Telegram, Apple messages, особистих повідомленнях Facebook, Twitter, Instagram); відеочат в цифровому банку Sense SuperApp (для дзвінка потрібен тільки стабільний інтернет); зателефонуйте за номером 0 800 50 20 50 (з України) або +380442988000 (з-за кордону).

Чи була ця стаття корисною?
5747 з 6321 вважають статтю корисною

Коментарі

Коментарів: 4

 • Наталья

  Добрый день а что минимальный платеж по карте сейчас  нужно вносить? Почему в других банках не ростет сумма задолженности, а в вашем ростет?

  0
 • Влад Коваль

  Тому що просто інші банки не показують зараз, що приєднують відсотки до тіла, а Альфа показує. Після війни і інші банки покажуть вам, скільки нарахували вам за цей період

   

  0
 • Дуже боляче, що банк ніяким чином не підтримує своїх клієнтів, які опинилися в окупації. Жоден банк тут не працює, жоден термінал також! Я залишилася без роботи, доводилося просто виживати! Мені треба було доплатити лише 2195грн. до закриття кредиту, а тепер ви нарахували мені 8327,49!!!! Питання : ви з глузду з'їхали? Це така у вас підтримка своїх клієнтів, які опинилися у складних умовах НЕ ЧЕРЕЗ СВОЮ ВИНУ? Соромно!!! Я всім буду говорити про те, щоб не зв'язувалися із такими банками!!! Не турбуєтесь ви про своїх клієнтів і не обманюйте людей якимись примарними поверненнями у погашенні боргу!

  0
 • Виталия Шишкина

  Вікторіє Юріїівно, дуже прикро, що склались такі обставини. Певно, що минув термін пропозиції прощення боргу, тому що вона індивідуальна та обмежена в часі. Для детального розгляду вашого договору та можливості знайти оптимальне рішення, необхідні ваші персональні дані. Будь ласка, зверніться в онлайн-чат цифрового банку Sense SuperApp або зателефонуйте за номером 0800 50 20 50. Ми доступні 24/7 і будемо раді вам допомогти.

  -1

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.