Я опинився за кордоном. Що я маю знати про користування картками банку?

Запитання

Я опинився за кордоном. Що я маю знати про користування картками банку? Як користуватися карткою за кордоном? Чи можна знімати готівку за кордоном? Чи будуть додаткові комісії, якщо розраховуватись карткою за кордоном?

Відповідь

На сьогодні багато наших клієнтів знаходяться за кордоном і ми отримуємо купу запитань про особливості користування картками в цій ситуації.

Тому ми підготували збірну статтю з відповідями на найпоширеніші запитання.

Чи потрібно інформувати банк про перебування та про можливі операції за кордоном?

Ні, додатково інформувати банк не потрібно. Всі картки клієнтів банку вже відкриті для операцій за кордоном.

Нагадаємо, що картка єПідтримка, єВідновлення та картки "Простір" доступні для розрахунків тільки на території України або на інтернет-ресурсах, які зареєстровані в Україні.

Які умови конвертації валют, якщо проводжу операцію не у валюті картки?

Правила конвертації валют залежать від МПС картки, а також валюти рахунку та операції. Всі деталі описані в окремій статті "Як проводиться операція при оплаті карткою в іншій валюті?".

Чому списана більша сума, ніж я розрахував по курсу на сьогодні?

З метою згладжування курсових коливань та недопущення збитку, курс МПС збільшується банком на 1,2% для операцій в середині регіону СЕМЕА (Центральна і Східна Європа (крім країн Європейського Союзу), Близький Схід, Середній Схід і Африка) та на 1,3% для операцій поза межами регіону СЕМЕА.

Тому під час проведення операції ви бачите суму більшу, ніж просто множення курсу банку на суму операції.

Чи буду я сплачувати додаткову комісію за покупки за кордоном?

За картками Sense Bank відсутня комісія за конвертацію, тому додатково ніяких комісій за покупки ви сплачувати не будете. Тарифи вашої картки перегляньте в Sense SuperApp (ваша інструкція "Подивитися тарифи по картці в Sense SuperApp").

А що я маю сплатити за зняття готівки за кордоном?

За зняття готівки можлива комісія за тарифами вашої картки, а також, як і для операцій покупки, можлива комісія за конвертацію валют (деталі у пункті вище).

Для дебетових карток на тарифах White, Black, Graphite передбачено зняття готівки в будь-яких банкоматах світу без комісії в рамках ліміту (перевірте його в Sense SuperApp, як вказано в інструкції "Подивитися ліміт для безкоштовного зняття готівки з дебетної картки в Sense SuperApp").

Під час зняття в банкоматі обирайте тільки валюту країни перебування. Це допоможе уникнути додаткових комісій на стороні банку, який встановив цей банкомат. Більше інформації в статті "Що таке DCC?". А також перегляньте рекомендації у статті "Лайфхаки зняття готівки за кордоном. Як уникнути зайвих комісій?"

Які обмеження встановлено на операції за кордоном?

В першу чергу орієнтуйтеся на денні ліміти, які встановлені банком на вашу картку. Перегляньте поточне значення "Переглянути ліміти по картці в Sense SuperApp". Зміна цих лімітів наразі неможлива.

Також відповідно до Постанови НБУ:

  • на зняття готівки за кордоном встановлено ліміт 12 500 грн сумарно з усіх гривневих рахунків клієнта за календарний тиждень (враховуються операції з понеділка по неділю).
  • на покупки за кордоном встановлено ліміт 100 тисяч грн з усіх гривневих рахунків за календарний місяць. Також не забувайте про ліміти на покупки, які встановлено для картки.

Додатково згідно з рішенням МПС заборонені операції з картками Visa та Mastercard на території Російської Федерації або на ресурсах, які обслуговуються банками цієї країни. Більше про обмеження за картками на період воєнного стану читайте у статті "Які обмеження на зняття готівки та покупки з карток на період воєнного стану?".

Чи можна користуватися Sense SuperApp за кордоном? В мене тепер інший номер, куди надійде смс?

Якщо у вас немає доступу до українського номера, на який зареєстровано застосунок Sense SuperApp, виконайте зміну номера на ваш актуальний (навіть, якщо це номер закордонного оператора). Ваші дії дивіться у статті "Змінити номер мобільного телефону через Sense SuperApp".

Як поповнити картку з-за кордону?

Для поповнення картки використовуйте сервіси Sense SuperApp (як з карток українських, так і закордонних банків). Як це зробити та умови платежу дивіться в статтях:
- "Поповнити картку з картки іншого банку в Sense SuperApp";
- "Поповнити свою картку з картки іншого банку через Apple Pay в Sense SuperApp".

Потрібна допомога? Зверніться до зручного для вас каналу підтримки клієнтів Sense Bank: онлайн-чат в цифровому банку Sense SuperApp (також чат в месенджерах Viber, Telegram, Apple messages, особистих повідомленнях Facebook, Twitter, Instagram); відеочат в цифровому банку Sense SuperApp (для дзвінка потрібен тільки стабільний інтернет); зателефонуйте за номером 0 800 50 20 50 (з України) або +380442988000 (з-за кордону).

Корисні статті

Як погасити кредит за кордоном?

Лайфхаки зняття готівки за кордоном. Як уникнути зайвих комісій?

Як поповнити кредитну/дебетову картку за кордоном?

Які обмеження на зняття готівки/покупки з карток на період воєнного стану?

Чи була ця стаття корисною?
182 з 195 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.