Чи є штрафи за прострочену заборгованість по іпотечному кредиту єОселя?

Запитання

Які штрафи нараховуються за прострочену заборгованість по іпотечному кредиту єОселя? Коли нараховується штраф за кредитом єОселя? Який розмір штрафу за кредитом єОселя? 

Умова

  • У період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його закінчення банк не нараховує штрафи та пені за кредитами, у разі прострочення платежів відповідно до норм Закону України "Про споживче кредитування" (розділ IV "Прикінцеві та перехідні положення", п.61). 

Відповідь

Після завершення вказаного періоду вище, нарахування штрафів відновиться згідно до умов вказаних у цій статті.

Пеня нараховується у розмірі подвійної облікової ставки НБУ — за несвоєчасну сплату щомісячного платежу за кредитом єОселя. Розрахунок відбувається за обліковою ставкою НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня. Але пеня не може бути більшою за 15% від суми простроченого платежу. Розраховується за кожен день прострочення.

Розмір облікової ставки НБУ вказано на офіційному сайті НБУ у розділі "Монетарна політика/Облікова ставка Національного банку".

Пеня нараховується на суму простроченої заборгованості (тіло кредиту та відсотки) за кожен день прострочення, враховуючи день виникнення та день погашення простроченої заборгованості.

Платіж вважається простроченим наступного робочого дня після дати платежу за графіком, якщо він не сплачений у повному обсязі.

Наприклад. Дата платежу 30 листопада (четвер), платіж надійшов 6 грудня (середа). Прострочена заборгованість 5 000 грн. Кількість днів прострочення — 6 днів (враховуються дні — 1, 2, 3, 4, 5, 6 грудня). Припустимо, що на цей період облікова ставка НБУ річна 25%, тобто подвійна — 50 %. Подвійна облікова ставка НБУ в день — 0,136986% (50% поділено на 365 днів в році). Отже, пеня розраховується так: 5 000 грн помножено на 0,136986% і на 6 (днів), і в результаті виходить 41,09 грн.

Корисні статті

Як погасити іпотечний кредит єОселя?

Дізнатись борг та щомісячний платіж за кредитом у цифровому банку Sense SuperApp

Дізнатися суму простроченої заборгованості по кредиту в цифровому банку Sense SuperApp

Чи була ця стаття корисною?
0 з 0 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.