Лайфхаки зняття готівки за кордоном. Як уникнути зайвих комісій?

Запитання

Лайфхаки зняття готівки за кордоном. Як уникнути зайвих комісій? Які поради для зняття готівки за кордоном?

Відповідь

Ви вже за кордоном або можливо плануєте? І картку від Sense Bank берете з собою? Тоді ця інформація саме для вас. Адже ми намалювали мапу лайфхаків, щоб не спіткнутися об "підводні камені" зняття готівки та не натрапити на "рифи" додаткової конвертації.

Як не натрапити на додаткову комісію за зняття готівки?

Закордонні банкомати можуть брати додаткову комісію за зняття готівки. Встановлює розмір такої комісії саме банк-еквайєр (банк, якому належить банкомат) і ви побачите її на екрані банкомату ще до проведення операції. Таким чином, у вас є вибір: прийняти ці умови або відмовитись від зняття готівки. Якщо банкомат отримає від вас "ОК", то з рахунку буде списана сума виданої готівки з урахуванням комісії.

Розуміємо, що ситуація така собі, тому ми підготували для вас лайфхаки:

  • знімайте готівку однією сумою, прорахувавши свої потреби у готівці на тривалий термін. Саме так ви зможете заощадити на комісії, тому що банк-еквайєр частіше встановлює фіксовану комісію, розмір якої не залежить від суми зняття;
  • не знімайте кошти в першому-ліпшому банкоматі, а спробуйте виконати операцію в банкоматах різних банків. І так ви зможете знайти банкомат з нижчою комісією;
  • знімаєте готівку в цьому банкоматі вперше — уважно прочитайте інформацію на кожному екрані, щоб не пропустити нічого важливого. У кожного банку свої меню та екрани, тому і інформація може бути розміщена в різних місцях.

Як не натрапити на невигідну конвертацію?

У віконці закордонного терміналу або банкомату може висвітитися "суперкласна" пропозиція — провести операцію з "вигідною" конвертацією у гривню. Під час проведення такої операції ви побачите на екрані банкомату або терміналу курс, який буде використовуватися для конвертації, та фінальну суму операції у гривні. І саме на цьому етапі ви можете відмовитись від такої пропозиції, і таким чином заощадити =).

Які ж правила запам'ятати для таких ситуації?

  • Візьміть собі за правило — за кордоном завжди для розрахунків обирайте валюту тієї країни, в якій ви знаходитесь. Наша рідна гривня тільки для операції в Україні.
  • Банкомат або термінал за кордоном пропонує провести операцію у гривні, інформує про фіксацію курсу? Завжди відмовляйтесь.
  • Якщо ви підтвердите операцію з конвертацією у гривню, відбудеться заниження курсу конвертації за рахунок комісії банку-еквайєра. А ці комісії можуть досягати 10% і більше, внаслідок чого сума операції у валюті розрахунку буде вищою.

Ми завжди на сторожі фінансового благополуччя наших клієнтів і бажаємо вам приємних покупок та вигідних курсів.

Корисні статті

Я опинився за кордоном. Що я маю знати про користування картками банку?

Подивитися ліміт для безкоштовного зняття готівки у Sense SuperApp

Як звернутися до контакт-центру з-за кордону?

Чи була ця стаття корисною?
49 з 56 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.