Уточнити дані щодо максимальної суми операцій ЮО та ФОП в Sense Bank
У цій статті:
Завдання
Надати інформацію до банку про максимальну суму операцій по ЮО та ФОП. Проінформувати банк про максимальну суму операцій по ЮО та ФОП в Sense Bank. Надати відомості про максимальну суму операцій ЮО та ФОП в Sense Bank.
Умова
При проходженні ідентифікації клієнт надає до Банку інформацію про:
- суть і масштаб діяльності (в т.ч. фінансові показники та інформацію про штат працівників);
- операції, які клієнт планує проводити в банку;
- джерела коштів для проведення операцій;
- заплановану максимальну суму операцій в місяць (надходжень коштів на рахунки в АТ "Сенс Банк") та ін.
В разі, якщо фактичний об'єм операцій клієнта за місяць перевищив раніше заплановану максимальну суму операцій/в місяць, банк зобов'язаний уточнити у клієнта інформацію.
Рішення
Банк надсилає запит в клієнт-банку про надання офіційних документів щодо уточнення інформації, а саме про надання:
- для ЮО: Витягу з Опитувальника клієнта — юридичної особи (резидента) про максимальну суму операцій;
- для ФОП: Витягу з Опитувальника клієнта — фізичної особи-підприємця про максимальну суму операцій.
Для подання такого Витягу до Банку:
- Оберіть меню "Послуги", продукт / послуга "Повторна ідентифікація" в системі клієнт-банк Sense Business Online.
- Оберіть заявку:
- для юридичної особи — "Підтвердження MAX суми ЮО";
- для фізичної особи-підприємця — "Підтвердження MAX суми ФОП"; - Заповніть заявку (важливо заповнити всі поля коректною інформацією, яка відповідає фактичній ситуації та реальним планам вашої компанії).
Приклад заповненої заявки по ЮО: Підтвердження MAX суми ЮО.docx
Приклад заповненої заявки по ФОП: Підтвердження MAX суми ФОП.docx
- поле "Посада Керівника/Представника клієнта" по ЮО — заповнюється посада користувача, що підписує заявку. Наприклад, генеральний директор, директор, головний бухгалтер. Назва посади має відповідати документам по розпорядниках, які надавалися в банк.
- поле "Посада керівника/Представника клієнта" по ФОП — якщо заявку підписує ФОП поле залиште пустим; якщо довірена особа — вкажіть "довірена особа".
- дата заповнення — поточна дата заповнення заявки. - Відправте заявку до банку, натисніть на кнопку "Підписати".
Документ просимо надати в строк, вказаний в запиті Банку (орієнтовно до 5 робочих днів).
В разі, якщо ознайомились із запитом після завершення вказаного строку — відправте якнайшвидше заповнений Витяг з Опитувальника до Банку.
Увага! Згідно з частиною 1 статті 15 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом та розповсюдження зброї масового знищення" Банк зобов'язаний відмовитися від встановлення (підтримання) ділових відносин/відмовити клієнту у відкритті рахунка (обслуговуванні), у тому числі шляхом розірвання ділових відносин, закриття рахунка/відмовитися від проведення фінансової операції у разі встановлення клієнту неприйнятно високого ризику або ненадання клієнтом необхідних для здійснення належної перевірки клієнта документів чи відомостей.
Тому сподіваємось на своєчасне і якісне надання інформації, для можливості подальшої співпраці!
Законодавче обґрунтування:
На виконання пунктів 4, 5 частини 2 статті 8 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі — Закон) Банк зобов'язаний здійснювати належну перевірку нових клієнтів, а також існуючих клієнтів.
Частиною 2 статті 11 Закону передбачено, що Банк зобов'язаний здійснювати кожен із заходів належної перевірки.
Згідно з пунктом 34 частини першої статті 1 Закону — належна перевірка включає ряд заходів, зокрема:
- встановлення (розуміння) мети та характеру майбутніх ділових відносин або проведення фінансової операції;
- проведення на постійній основі моніторингу ділових відносин та фінансових операцій клієнта, що здійснюються у процесі таких відносин, щодо відповідності таких фінансових операцій наявній у суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта, його діяльність та ризик (у тому числі в разі необхідності, про джерело коштів, пов'язаних з фінансовими операціями);
- забезпечення актуальності отриманих та існуючих документів, даних та інформації про клієнта.
Відповідно до пунктів 5, 51 Додатка 1 до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого Постановою Правління Національного Банку України № 65 від 19.05.2020 (далі — Положення) Банк до встановлення ділових відносин (проведення фінансової операції без встановлення ділових відносин) з клієнтом має встановити (зрозуміти) мету та характер майбутніх ділових відносин або проведення фінансової операції на підставі отриманої від такого потенційного клієнта необхідної інформації. З цією метою банк, керуючись ризик-орієнтованим підходом, зокрема з'ясовує:
- суть, масштаб та вид діяльності клієнта - юридичної особи, ФОП, трасту або іншого подібного правового утворення;
- вид послуг/продуктів, за якими клієнт звертається до банку;
- обсяг фінансових операцій, які планує проводити клієнт у банку протягом місяця, із зазначенням чіткої межі максимальної суми операцій клієнта.
Банк до встановлення ділових відносин із клієнтом (проведення фінансової операції без встановлення ділових відносин) або під час його подальшого обслуговування, використовуючи ризик-орієнтований підхід, уживає заходів з метою встановлення (перевірки) фінансової можливості клієнта здійснювати заявлений (запланований) ним обсяг фінансових операцій.
Відповідно до пунктів 6, 7 Додатка 6 до Положення Банк повинен підвищити ступінь і характер моніторингу ділових відносин із клієнтом з метою визначення, чи є фінансові операції або дії клієнта підозрілими, у разі виявлення фінансових операцій, що відповідають ряду ознак, зокрема:
- не відповідають інформації щодо запланованої клієнтом діяльності з використанням послуг банку, отриманої банком від клієнта під час установлення мети та характеру ділових відносин із ним та у разі виявлення Банком фінансових операцій (їх сукупності), які є незвично великими фінансовими операціями для клієнта відповідно до наявної в банку інформації про його фінансовий стан, Банк з урахуванням ризик-орієнтованих підходів має вжити заходів для з'ясування джерел коштів, пов'язаних із такими фінансовими операціями, достатніх для визначення наявності/відсутності в клієнта раціонально обґрунтованих фінансових можливостей для здійснення таких фінансових операцій.
Керуючись вимогами частини 7 статті 11 Закону Банк має право витребувати, а клієнт, представник клієнта зобов'язані подати інформацію (офіційні документи), необхідну (необхідні) для здійснення належної перевірки, а також для виконання таким Банком інших вимог законодавства у сфері запобігання та протидії.
Корисні статті
Які сервіси та послуги пропонує виконати дистанційно Sense Business Online?