Що таке DCC?

Запитання

Що таке DCC? Як проводяться операції у валюті гривня, якщо рахунок виставлений за кордоном? Я в банкоматі за кордоном вибрав операцію в гривні, а не в місцевій валюті, як відбувається платіж? Чи можна відключити DCC? В якій валюті проходить операція за покупки на AliExpress та за оплату таксі Uber, Bolt?

Відповідь

Технологія DCC (Dynamic Currency Conversion) — це миттєва конвертація валюти, яка використовується закордонними продавцями для переведення суми операції з місцевої валюти в валюту країни, на території якої випущена картка. 

В банк, в якому випущена картка, платіж надходить у гривні, водночас конвертація може проходити за такими правилами:

Валюта картки Валюта, яка надійшла в банк Визначення обмінного курсу для карток Visa/Mastercard
Гривня Гривня Сума, виставлена ​​продавцем в гривні, конвертується в долар за курсом МПС.
Якщо сума:
менше або дорівнює 15 доларів — буде списана сума, яка виставлена продавцем в гривні;
більше 15 доларів — після конвертації гривні в долар за курсу МПС* здійснюється обмін долара в гривню за курсом продажу долара від банку.
Долар Сума, виставлена ​​продавцем в гривні, конвертується в долар за курсом МПС*.
Євро Сума, виставлена ​​продавцем в гривні, конвертується в долар за курсом МПС*. Потім з долара в євро за крос-курсом продажу євро від банку.

*З метою згладжування курсових коливань та недопущення збитку, курс МПС збільшується банком на 1,2% для операцій в середині регіону СЕМЕА (Центральна і Східна Європа (крім країн Європейського Союзу), Близький Схід, Середній Схід і Африка) та на 1,3% для операцій поза межами регіону СЕМЕА.

Закордонний продавець самостійно встановлює у себе в сервісі DCC курс місцевої валюти відносно до гривні або долару, закладаючи в цей курс комісію (в межах 3-5%).

Таку послугу конвертації пропонують багато інтернет-магазинів, служби таксі. Із найбільш відомих це, наприклад:
платежі на PayPal;
таксі Uber;
таксі Bolt;
сервіс Google та інші.

Ви можете дозволити або відключити операції DCC для своїх карток в Sense SuperApp. Ознайомтесь з деталями у статті "Увімкнути або вимкнути заборону на операції з подвійною конвертацією (DCC) карткою в Sense SuperApp".

Приклади курсової різниці при проведенні операції DCC:

Приклад 1 (операція в UAH по картці Visa/Mastercard з валютою рахунку UAH на іноземному сайті).
17 січня ви провели операцію на 1 000 UAH на сайті Iherb. Так як це іноземний сайт, розрахунки між банком і платіжною системою проходять в USD. Сума операції 1 000 грн конвертується в USD за курсом МПС на день проведення та виставляється в банк. Отримана від МПС сума склала 27,67 USD. Через те, що ця сума більше 15 USD, застосовується наступний етап конвертації: з долара в гривню за курсом продажу долара від банку. Курс продажу USD в банку на цю дату 37,85 UAH. Отже, 37,85*27,67=1 047 UAH. Сума буде списана одразу в момент проведення операції. В застосунку ви зможете побачити, що сума операції відрізняється від суми списання. Це є і DCC.

Приклад 2 (операція в UAH по картці Visa/Mastercard з валютою рахунку UAH у застосунку Uber).
17 січня ви оплатили таксі на суму 100 UAH в додатку Uber. Так як це іноземний ресурс, розрахунки між банком і платіжною системою проходять в USD. Сума операції 100 UAH конвертується в USD за курсом МПС на день проведення та виставляється в банк. Отримана сума від МПС склала 2,8 USD. Ця сума менше 15 USD, тому з картки списується сума виставлена продавцем у валюті рахунку – 100 UAH та змінюватись вона не буде.

Корисні статті

Як проводиться операція при оплаті карткою в іншій валюті?

Увімкнути або вимкнути заборону на операції з подвійною конвертацією (DCC) карткою в Sense SuperApp

Як подивитися курс конвертації для МПС Mastercard?

Як подивитися курс конвертації для МПС Visa?

Дізнатися діючий курс валют

Чи була ця стаття корисною?
331 з 396 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.