Які обмеження на зняття готівки та покупки з карток на період воєнного стану?

Запитання

Які обмеження на зняття готівки та покупки з карток на період воєнного стану? Які обмеження на зняття готівки/покупки відповідно до останніх Постанов НБУ? Скільки можна зняти/витратити за кордоном? Яку суму готівки можу отримати?

Умова

Відповідь

Відповідно до Постанови НБУ №18 від 24 лютого 2022 року встановлені обмеження на зняття готівки/покупки.

Видача гривні на території України — максимальна сума готівки для зняття в один день — 100 000 гривень з одного рахунку:

 • в банкоматах/POS-терміналах ​— в рамках денного ліміту по картці, але не більше 50 000 грн в день;
 • в касі банку — 100 000 грн в день з рахунку.

Наприклад, 5 березня ви зняли через банкомат 50 000 грн, отже 5 березня через касу можна зняти лише 50 000 грн.

Також враховуйте наявність самої готівки в банкоматах, які зараз користуються надмірним попитом. Ми намагаємося оперативно проводити інкасації банкоматів там, де це можливо.
При цьому отримуємо інформацію, що деякі банки встановили обмеження на видачу коштів з чужих карток.

Операції в іноземній валюті:

  • Видача іноземної валюти на території України доступна тільки через касу банку в рамках обмежень:
  • Видача іноземної валюти за кордоном в банкоматах/POS-терміналах в місцевій валюті:
   • з карток в доларах та євро ​— в рамках денного ліміту по картці, але не більше еквіваленту 50 000 грн в день з однієї картки та не більше еквіваленту 100 000 грн сумарно з усіх карток до одного карткового рахунка за день;
   • з карток в гривні — не більше еквіваленту 12 500 грн сумарно з усіх гривневих рахунків клієнта за календарний тиждень (враховуються операції з понеділка по неділю).
  • Перекази з валютної картки українського банку на картку іноземного банку — не більше еквіваленту 100 000 грн з усіх валютних рахунків клієнта за календарний місяць. В цей ліміт також входять операції виведення коштів з рахунку: купівля криптовалют, поповнення електронних гаманців, купівля подарункових сертифікатів, перекази на користь букмекерських компаній, оплата дорожніх чеків. 
  • Покупки з валютних карток за кордоном та на закордонних сайтах — без обмежень НБУ, але в рамках денного ліміту по картці.
  • Покупки з гривневих рахунків за кордоном та на закордонних сайтах — за календарний місяць максимальна сума 100 000 грн на всі гривневі рахунки (згідно з доповненнями до Постанови НБУ №18 від 21 липня 2022 року).
  • Валютообмінні операції — зі встановленими обмеженнями ознайомтесь у статті "Які обмеження на операції з валютообміну діють у період воєнного стану?".
Ліміти карток діють за часовим поясом України. Всі інші особливості конвертації валюти читайте в статті "Як проводиться операція під час оплати карткою в іншій валюті?"

Потрібна допомога? Зверніться до зручного для вас каналу підтримки клієнтів Sense Bank: онлайн-чат в цифровому банку Sense SuperApp (також чат в месенджерах Viber, Telegram, Apple messages, особистих повідомленнях Facebook, Twitter, Instagram); відеочат в цифровому банку Sense SuperApp (для дзвінка потрібен тільки стабільний інтернет); зателефонуйте за номером 0 800 50 20 50 (з України) або +380442988000 (з-за кордону).

Корисні статті

За яким курсом розраховується еквівалент доступної суми для видачі валюти в касі банку?

Які ліміти на проведення операцій в Sense SuperApp/My Sense Bank?

Я опинився за кордоном. Що я маю знати про користування картками банку?

Лайфхаки зняття готівки за кордоном. Як уникнути зайвих комісій?

Чи була ця стаття корисною?
357 з 445 вважають статтю корисною

Коментарі

0 коментарів

Будь ласка, увійдіть, щоб залишити коментар.